BLOGas

Ar brangi kosmetika verta savo kainos?

41

Ar kada nors susimąstėte, kodėl, pavyzdžiui, „Margaritos“ drėkinamasis kremas kainuoja apie 3 eurus, bet yra drėkinamųjų kremų, kurie kainuoja 30, 100 ir daugiau eurų? Paprasčiausias atsakymas būtų – skiriasi kremų sudėtys, tačiau ar iš tiesų kosmetikos ingredientai yra tokie brangūs, reti ir vertingi, kad kremų kainos galėtų skirtis 10, 30 ar daugiau kartų? (Nepamirštant fakto, kad pagrindinis kremų ir daugelio kosmetikos priemonių ingredientas yra paprasčiausias vanduo, kuris vidutiniškai sudaro nuo 30 iki 60 proc. drėkinamojo kremo sudėties).

Gali atrodyti, kad „Kosmetikos DNR“ yra pigios kosmetikos šalininkas, nes kaina priemonių aprašymuose yra pabrėžiama gana dažnai. Tačiau tiesa ta, kad kaina mums rūpi tik tiek, kiek atitinka produkto sudėtį. Problema slypi tame, kad nėra tokių ingredientų, kurie kremo kainą "išpūstų" iki 50 eurų ar daugiau. Kosmetikos chemikas ir tinklaraštininkas Perry Romanowski teigia, kad joks kremas nėra vertas daugiau 25 dolerių (20 eurų), o „kosmetikos policininke“ vadinama Paula Beogun pabrėžia, kad kaina retai atitinka priemonių sudėtį, nors būtent ji ir turėtų sudaryti tikrąją produktų vertę.

Problema slypi tame, kad nėra tokių ingredientų, kurie kremo kainą "išpūstų" iki 50 eurų ar daugiau.

Nereikia būti specialistu, kad palyginus ingredientų ir kosmetikos priemonių kainas pamatytum neatitikimą. Vidutinio kremo savikaina siekia  apie 1-1,5 euro ir jie parduodami už 10-15 eurų, bet yra tokių priemonių, kurių savikaina yra 3 eurai, o kaina siekia 100 eurų. Brangiai mokėdami už kosmetiką mes ne šiaip permokame, tiesiog mokame ne už indelio turinį, o kitas gamintojo išlaidas. Žymi aktorė ar manekenė šypsosi iš kosmetikos reklamos – už tai kažkas moka, bet moka ne paslaptingasis „kažkas“, o mes, pirkėjai. Žinoma, kosmetika yra verslas ir tokios taisyklės yra normalios, bet kiekvienas kosmetikos pirkėjas leisdamas didelę pinigų sumą už kosmetikos priemonę turėtų savęs paklausti: kiek esu pasiryžęs papildomai sumokėti už prekės vardą, indelio grožį, reklamą ir pan.?

chanel-sublimage-kremas

Kiekvienas gamintojas pasirenka, kokios kainos produktus jis gamins, ir tai iš karto apibrėžia rinkodaros išlaidas, kurias jis patirs. Brangios kosmetikos gaminimas kelia gamintojui „brangius“ reikalavimus – dizaino, rinkodaros, tyrimų ir naujų ingredientų, technologinių atradimų pan. Viskas reikalauja didelių išlaidų, kurios "išpučia" priemonių kainas. Situacija būtų geresnė, jei pirkėjai iš garsiausių gamintojų reikalautų aukščiausios priemonių kokybės, bet kol dauguma mano, kad vien kaina atspindi produkto kokybę, brangi kosmetika nebus gera kosmetika.

Kiekvienas gamintojas pasirenka, kokios kainos produktus jis gamins, ir tai iš karto apibrėžia rinkodaros išlaidas, kurias jis patirs. Brangios kosmetikos gaminimas kelia gamintojui „brangius“ reikalavimus.

Brangios kosmetikos gamintojai nuo nebrangios gamintojų skiriasi tuo, kad jie parduoda daugiau nei kosmetikos produktą, jie stengiasi "parduoti" svajones, būti jaunai, gražiai, sėkmingai ir taip išspręsti moterų problemas. Tokią žinutę bando perduoti modeliai ir garsenybės reklamose. Brangios kosmetikos gamintojai visada skelbia apie naujai atrastus naujus ingredientus ir pažangiausias technologijas. Tačiau tiesa ta, kad labai retai jų atradimai pasižymi tikroviška nauda odai, dažniausiai tiesiog bandoma sužadinti pirkėjų vaizduotę. Pavyzdžiui „Chanel Precision Sublimage Serum Essential Regenerating Cream“ kremas „su itin tyru, itin galingu ingredientu“, kuris yra paprasta vanilė – geras ingredientas, brangokas, bet ar vertas 314 eurų už indelį, kuris net neišsaugos antioksidacinių ingrediento savybių? O gal norėtumėte išbandyti  kremą su auksu ar platina? Nėra jokių įrodymų, kad šios medžiagos yra vertingos odai , bet jų kainos "solidžios": „Chantecaille Nano Gold Energizing Cream“ kremas su auksu - 350 eurai ar „La Prairie Cellular Cream Platinum Rare“ kremas su platina - 837 eurai.

la-mer-de-la-mer-kremo-reklama

Brangiausiu kremu daugelyje interneto šaltinių tituluojamas "Creme De La Mer Ultrarich Cream" reklamuojamas įsimenančia istorija: kremas buvo suformuluotas NASA kosmoso fiziko Maxo Hubero ir skirtas gydyti žaizdas bei nudegimus. Kremui naudojama tam tikra dumblių rūšis, kuri, pasak augalų biologės profesorės Susan Brawley, "nėra reta ar brangi". Reiktų pasakyti, kad dumbliai iš tiesų vertingi odai ingredientai, bet ar verti 1677 eurų? Tiesa, tiek kainuoja beveik 500g kremo, tad faktiškai, šis kremas nėra brangiausias pasaulyje.

Brangiausiu kremu daugelyje interneto šaltinių tituluojamas "Creme De La Mer Ultrarich Cream" reklamuojamas įsimenančia istorija: kremas buvo suformuluotas NASA kosmoso fiziko Maxo Hubero ir skirtas gydyti žaizdas bei nudegimus.

Tiesa ta, kad didžiausi dermatologiniai atradimai, susiję su odos saugojimu ir jaunystės puoselėjimu, yra prieinami visiems gamintojams – tai UV filtrai, antioksidantai, vitaminai, drėkinamosios ir maitinamosios medžiagos. Tokių ingredientų kaina nėra didelė, tad ir gerų kremų už nedidelę kainą tikrai galima rasti.

Kokia jūsų nuomonė? Ar verta pirkti brangią kosmetiką ir kokios kainos jums labiausiai priimtinos už gerą produktą?

app.Komentarai

  1. Gražu, tik įdomu, ar iš visos šios gausos yra nors vienas kremas ar priemonė veidui ne vandens pagrindu?... Nes analizuojant visus šiuos brendus prieš kelis metus, tai net pats brangiausias la prairie paakių kremas buvo su keliais parabenais, vandens pagrindu ir beveik 300 eur kaina... Truputį gaila brendų fanių, nes tai parodo jų "išprusimą" šioje srityje....
  2. Mane domina La mer micelinis vanduo ar vertas tu euru? Ar La Mer kremai verti savo kainos pagal sudeti? Aciu!
  3. Na kaip galima šnekėti, kad kosmetika bloga vien todėl kad ji brangi, jos net nebandžius? Na, gal kai esi 20-30 metų, galbūt gerai ir iš vaistinės - beje, vaistinėse ir eko parduotuvėse parduodami vieni blogiausių kremų - tokia mano nuomonė. Beje, tokio amžiaus oda gal ir be kremų atrodytų lygiai taip pat gerai. Aš naudoju La Prairie ir visiems visada sakau, kad niekas nedaro odos tokios gražios kaip ši kosmetika. Tiesiog daug kas negali sau to leisti, nes išties labai brangu. Esu išbandžiusi Sensai Kanebo, Sisley - irgi puikūs gamintojai, puikūs kremai, bet La Prairie nr 1. Bent jau man. Būkite gražios:)
  4. Paskaitau komentarus, ir jaučiuosi tokia laisva, tokia laiminga, kad nereikia sukti galvos ir rinktis kremų, nes pati juos pasigaminu. Labai išimtinais atvejais perku, kai tenka keliauti. Tada renkuosi Mossa produkciją. Tikrai pritariu straipsniui, kad kremo savikaina tikrai maža lyginant su ta kaina, kurią už ją sumokame. Daug kas čia domisi prabangių (brangių) firmų produktais. Jų nepirkčiau, net jei man už juos apmokėtų. Visada pirkdama kremą, žiūriu į sudėtį. Pvz. ir Mossa kremas man šiek tiek nepatinka, nors ant pakuotės Ecocert ženklas, sudėtis nėra labai jau bloga, bet vat įdėta parfum, o svarbiausia - alcohol. Ir jau man nepatinka, nes atpratau nuo nenatūralių kvapų ir stiprių konservuojančių medžiagų. Teko naudoti ir Alterra kremą, kurio sudėtyje tikrai nemažai gerų ingridientų, bet problema vėl su alcohol. Puiki firma, sakyčiau pagal sudėtį, pati pačiausia yra Martina Gebhardt. Tikrai, manau, geriau nei kokį prabangųjį už nežinia kiek šimtų eurų, ypač šokiravo paminėtos La Mer kosmetikos kainos. Kas ten per lobis, kokia kremų sudėtis, kad tokios kainos? Paskaičiau užsienio atsiliepimus, tikrai nieko įspūdingo. Tik dar pastebėjimas, kad net ir ekologiškos, natūralios kosmetikos gamintojai naudoja alcohol, kaip suprantu nemažai, o tai man labai nepatinka. Tokie gamintojų sprendimai ir nulėmė mano hobį - natūralios kosmetikos gamybą. Tik tam reikia daug laiko žinioms įgyti ir praktikos. Bet viskas labai paprasta ;) Į klausimą ar verta pirkti brangią kosmetiką ir kokios kainos jums labiausiai priimtinos už gerą produktą, galiu atsakyti taip - pirkti neverta. O kainos, kai pati žinau kremų savikainas, tai sąžinė neleidžia pirkti brangesnio nei 7-10 eur. Nors už Martina Gebhardt kremus esu pasiryžusi mokėti ir 14-15 eur. Beje, kiek žiūrėjau, juose nėra alcohol ;)
  5. Naudoju anna lotan kremus jie man patys geriausi ir i nieka nekeisciau,manau jie atitinka kainos is kokybes santyki
  6. visada perku vaistinej, nes atrode patikima, juk ne saraskino kontora kokia... pasirodo klydau?
  7. Mane labai domina dr.Hauschka kosmetika. Ar ji tikrai natūrali ir ekologiška?
  8. Jeigu esat sausaodes ir pinigine leidzia, tai vienareiksmiskai La Mer... Naudoju jau kokie 4 metai. Kol nebuvo Lietuvoje veziausi is uzsienio. Beja orouostuose sios kosmetikos kaina geriausia. Pas kosmetologe nueinu viena karta i metus, bet ir ta sako, kad radau tobula kosmetika savo veido odai ir ji neturi ka su manim veikti. Seniau visada kankino issausejus oda, amzinas tempimas, dedervines, neaiskus berimai. Viskas dingo sunaudojus pirma 30ml kremo indeli. Sio indelio uztenka 3-4 menesiams. Taip pat naudoju sios firmos losijona, kurio uztenka 6 menesiams. Ir paakiu krema, kurio uztenka irgi 6 men. Taigi padalinus menesiui ta kaina nesikauna kosmine. Atmetus dar vizitus pas kosmetologe, kai buvo butina lankytis kas 3 men. ir kainuodavo 80e. Tas konforto jausmas naudojant sia kosmetika atperka kiekviena sumoketa centa.
  9. Labai domintu kosmetikos sisley apzvalga,kiek skaitau atsiliepimu tai tiesiog vadina stebuklinga kosmetika
  10. DOUGLAS skyriuose visada duoda mėginukų (tik reikia paprašyti konsultantės). Jeigu neturi spec. pakuotės įdeda į Dougles dėžutę Prašykit ir gausit
  11. Sveikos merginos, Kaip kremų žinovė bei ekspertė, patariu įsigyti ir naudoti tik šių prekinių ženklų kremus bei kosmetines priemones: SHISEIDO, SENSAI, ESTEE LAUDER, DARPHIN, CLINIQUE ir jeigu pajamos leidžia LA MER produkciją. Patikėkit (po daugelio mano darytų testų ir bandymų), tik šių firminių ženklų produkcija gaminama be jokios chemijos ir tinkama naudoti ŽMOGUI. Visi kiti "firminiai kremai ir dekoratyvinė" kosmetika gaminama iš kenksmingų medžiagų ŽMOGAUS odai ir organizmui.... SUSIMASTYKIT sėkmės išbandant šias kosmetines priemones
  12. Iš patirties žinau, kad kuo kremas brangesnis, tuo baisiau nuo jo beria :D O jei dar ant jo puikuojasi užrašas "hipoalerginis" - bėrimą dauginkim iš 2 :D O va pigesnis kremai (kad ir Rasa ar Margarita) tinka kone idealiai.
  13. Is patirties sakau, kad nepirkite niekada reklamuojamos kosmetikos...Manau, kad tai pati blogiausia kosmetika ir pagal kokybe, ir pagal rezultata, kuri pamatysite...
  14. Sveiki, mane domintų HORTUS FRATRIS produktų apžvalga. http://www.eurovaistine.lt/hortus-fratris-drekinamasis-veido-kremas-50-ml.html? ir dar kelių priemonių, toniko, paakių kremo.
  15. Sveiki, labai domina Phytomer produktų apžvalga.Naudoju,esu patenkinta,tik kaina didelė.
  16. Jei kam idomu (deja angliskai) vienas geriausiu straipsniu apie LA Prairie
  17. Del maskuoklio nezinau, bet makiazo pagrindas tikrai vertas demesio! :)
  18. Clinique Moisture Surge Intense misriai, linkusiai sauseti odai be proto geras!
  19. Sveiki, jeī kam idomu, siuo metu bandau Estee Lauder "Doublewear Light" mano oda gan mirsi, ryte tempia, atrodo pleiskanota, dienai isibegejus pradeda blizgeti. Esu be galo patenkinta! Esu bandziusi viska, nuo Loreal, Maxfactor iki Chanel, Mac, Urban Decay, Marc Jacobs, nei viena neislaikydavo visos dienos. Arba nubegdavo, arba nudulkedavo. Bet sita puiki! Taip pat del kremu, esu isbandziusi ivairiausius, bet mano didziausias favoritas Clinique "Moisture surge intense". Gelio pagrindo, puikiai susigeria ir diebos begyje neleidzia odai pradeti blizgeti. Be to, man labai gaila, kad Lietuvoje, net ir brangiausiu gamintoju produkcijos konsultantai nera like duoti zmonems patiems pameginti. Duoti meginuka ar pan.turetu zmones pagaliau susiproteti, kad geriau, kai klientas pabandes gryzta, negu sumoka solidzia suma, lieka nepatenkintas ir tada visiems pazystamiems skundziasi netikusia produkcija...
  20. Naudoju chanel drekinamaji seruma. Brangu, kartais pagailejus pinigu pabandau kažką pigesnio, bet vėl sugriztu prie to paties:/
  21. sveiki, neseniai atradau jūsų tinklapį, kuris tikrai pakeitė mano požiūrį. Neseniai nusipirkau L'Occitane kremus veido odai ir paakiams, kurie kainavo po 120 Lt, tikėdamasi, kad efektas bus wow, tačiau taip neatsitiko, be to, jūsų tinklapyje perskaičiau, kad mano nusipirktų kremų sudėtis netgi daug nuodingesnė nei pigesnių ir gerai žinomų. Esu naudojusi "Kvapų namų" kremus, labai patiko, gal galėtumėte juos apžvelgti? Nes, kaip matau, iš apžvalgų, kad ne visada "ekologiška" kosmetika būna iš tiesų ekologiška
  22. Mane domintu clinique produkcija.Kremai,pudrytes.Ar tiktu jautriai,alergiskai odai?Aciu
  23. Domina Shiseido, Juvena ir Scincode veido priežiūros priemonių apžvalga.
  24. Mane domina La Praire kosmetika
  25. na, jaunysteje, kai nenaudojau "nieko", turejau daug problemu su oda. Tada velesniu laikotarpiu dar pridejo problemu netinkamos, "pigios" kosmetikos naudojimas, tos pacios margaritos, rasa, maxfactor ir t.t. ka galima isigyti droge. Na ir ieskodama iseities pradejau lankytis pas kosmetologa, renkuosi brangesnius kremus, kainos nuo 130 lt. Turiu ir kosmetologo kabinete tik galima isigyti krema ir estee lauder, visais esu patenkinta, visi kazka daro gero, oda vos per zingsni, kad galeciau nenaudoti makiazo. Jeigu parasyta, kad drekina, tai drekina ir t.t. Taip pat su dekoratyvine kosmetika- esu jos isbandziusi laabai daug, bet panaudojus pvz, maxfactor pudra menesi akivaizdziai pradeda kimsti mano genetiskai poreta oda, o tuo tarpu pvz chanel, dior naudoju metus ir jokio net papildomo spuogelio. Tai nzn kaip ten ta sudetis, bet as tikrai jauciu rezultatus. Kartais tikrai noreciau nusipirkti ka nors pigiau, bet is tukstancio bandytu kartu zinau, kad tai pinigu svaistymas, nes po to reikes pirkti dar n priemoniu, eiti dazniau pas kosmetologa, kad atitaisyti zala. Akivaizdus atvejis: turejau jau apsitvarkiusia oda, poros neryskios, tada man uztenka kasdieniniu priemoniu, kad islaikyti sia isvaizda, tada panaudoju maxfactor pudra menesi- poros uzsikemsa, reikia eiti pas kosmetologa ( 90 lt maziausiai), tai 50 (pudra)+90=140, tai beveik kaip kokia kokybiskesne pudra su kuria netureciau jopkiu bedu. Tai kartais reikia viska is tikro paskaiskaiciuoti. O toms, kurioms viskas tinka ir viskas nuo visu priemoniu beveik gerai apskritai siulyciau maziau naudoti kosmetikos arba jus tikrai galite rinktis super svaria, ekologiska kosmetika.
  26. Mane domina Filorga. Ar ji tikrai tokia patikima ir veiksminga kaip teigiama
  27. Labai geras straipsnis. Pati negailiu pinigų gerom kosmetikos priemonėm, bet tikrai nesinori permokėti dėl vardo. Šiuo metu pradėjau naudoti daug Rituals produktų, kol kas jie man patinka ir kaina nėra labai didelė, tik neturiu laiko iki galo išnagrinėti ar jų sudėtis gera. Būčiau labai dėkinga jei apžvelgtumėte Rituals Precious mineral foundation, Gemstone Compact powder, Magic Powder Blush - Peach Glow skaistalus ir Essential Anti-Aging Day Cream.
  28. Sveiki, domintu La Praire kosmetika. Aciu
  29. Domintu Bioderma produktu apzvalgos
  30. Domintų Chanel, Armani ir pan., dekoratyvinė kosmetika (ypač pudros, maskuokliai). Viena youtube vlogerė labai giria šių garsių firmų produktus, na, ir pasidažiusi atrodo tikrai gražiai, anot jos, šie produktai (pudros ir t.t.) nesukuria "kaukės" efekto, atrodo labai natūraliai, tikrai neprilygsta MaxFactor, Loreal ir pan. Būtų įdomu sužinoti, ar tikrai taip ir yra. Ačiū :)
  31. Sveiki, gal galėtumėte apžvelgti Clarins Instant Smooth Self Tanning? Ar šis kremukas tinka mišriai, acne pažeistai odai? Dėkui :) Sudėtis: Cyclopentasiloxane, Water, Dimethicone, Hydrogenated Vegetable Oil, Dihydroxyacetone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Alcohol, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer PEG/PPG-20/15 Dimethicone, Caramel, Sodium Chloride, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Erythrulose, Parfum/Fragrance, Tocopheryl Acetate , Pentaerythrityl Tetra, Isostearate, Disodium EDTA, Tocopherol I Prunus Amygdalus Amara (Bitted Almond) Kernel Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Silica Dimethyl Silylate Acacia Senegal Gum, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Hexylene Glycol, Yellow 6. (http://www.paulaschoice.com/beautypedia-skin-care-reviews/by-brand/clarins/_/Instant-Smooth-Self-Tanning)
  32. Sveiki, aptarkite dermatologica kosmetika jautriai veido odai, aciu
  33. Norėčiau sužinoti apie kremus iš augalinių ingredientų - aliejų, pavyzdžiui http://www.violey.com/en/heliotrop-sensitive-night-cream_p_17774.html Kai kurie dermatologai ir visažistės aiškina, kad aliejai netinka odai drėkinti, tačiau jų rekomenduotose priemonėse efektyvumo taip pat reikia paieškoti. Už kremą turbūt nemokėčiau daugiau nei 0,5€ už 1 ml. Niekada nepirkčiau mados namų sukurtų kremų - ir taip aišku, kad tokiu atveju greičiausiai nusipirksiu indelio dizainą, prestižą, skanų kvapą, o ne efektyvų kremą. O gero kremo įdomu būtų paieškoti gamybinėse vaistinėse.
  34. Domintų Academie produkcija. Ačiū.
  35. Dar norėčiau sužinoti apie Estee Lauder daywear bb kremą . Apie antakių formavimo želė įvairių firmų.
  36. Domintų BABOR kosmetikos apžvalgos.
  37. Sveiki, pritariu straipsio autorei, kad nera stubuklingu ingredientu. Bet nezinau kodel, bet nusipirkus pigesni krema (loreal, garnier, margaritos, rasoi ir pan.) ir ji uztepus ant veido jo tiesiog nelieka ir jauciasi veido odos tempimas, arba atvirksciai palieka kazkokia pleve, o oda vistiek traukia. Kai nusiperku brangesni krema (na ne uz 500 Lt ar 1000Lt), bet mazdaug 200Lt, visai kitas pojutis. Kremas tiesiog isigeria i oda, jauciamas svelnumas, odos minkstumas. Miela malonu toki krema ir naudoti. Ir kiek bandziau pirkti pigesnius kremus, nepasiteisino man jie nors tu ka. Turiu krapstyti pinigine ir vistiek pirkti brangesni. Aisku ne visi kremai 100% patiko, bet dauguma tikrai geri. As dazniausiai naudoju Shiseido, artemis, Clinuque, Matis firmos kremus. Tai taip ir nesuprantu, kuo jie geresni us pigesnius, bet mano veido odai taip yra. Man atrodo normalu uz krema moketi 200-300Lt, daugiau nemokeciau, kad ir galeciau sau leisti.
  38. Sveiki, domintų Estee Lauder Double Wear maskuoklio apžvalga. Taip pat domintų Elizabeth Arden kremų apžvalga. Būtų puiku išgirsti nuomonę apie kultinį Urban Decay produktą šešėlių paletę Naked. Ačiū.
  39. Kai perku kremą, visada perskaitau sudėti ir atkreipiu dėmesį į galiojimo laiką. Kuo mažiau naftos produktų, cheminių junginių pavadinimų, parabenų, konservantų - tuo geriau. Kuo trumpesnis galiojimo laikas- tuo geriau. Mano manymu, galima rasti labai gerą kremą už 5-10 eurų, tai yra logiška kaina atsižvelgiant į pvz. natūralių aliejų kainą, iš kurių ir gamina kremus. Tiesą sakant, paskutiniu metu perku būtent grynus šalto spaudimo aliejukus ir juos naudoju vietoj kremo (mano oda yra mišri, bet jos būklė tik pagerėjo). Ir, kaip perskaičiau neseniai vienam vaistinės leidiny, kai tepamės kremuką, nepamirškim pamasažuoti savo odą nors keletą minučių - nauda bus didesnė, nei bet kokio 'kosminių technologijų' kremo :) Ir nepamirškim, kad mūsų odos būklė dar labai priklauso nuo to, ką valgom ir kiek vandens geriam, o ne ne to, kokio brangumo kremą naudojam... Bukim sveikos, gražios ir išmintingos :)
  40. O kokios tiksliau priemonės domintų? Čia kelios "Biotherm" apžvalgos: http://www.kosmetikosdnr.lt/?s=biotherm&post_type%5B%5D=ingredient&post_type%5B%5D=post
  41. Apzvelkite kosmetika biotherm ir phytomer

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.