BLOGas

BJAURYBĖS SPUOGAI

0

Įdomu, ar šioje visatoje egzistuoja nors vienas žmogus, kuris nėra susidūręs su ne laiku ir ne vietoje išdygusiu spuogu? Kažkaip tuo abejoju. Bet galbūt kaip tik dabar toks individas laksto po pievą su savo rožiniu vienaragiu, o permatomais sparnais pasipuošusios fėjos jam ruošia vakarienę iš auksinių žiedadulkių. Pilkojo drambliuko svajonės? Aha.

Realybėje viskas atrodo taip: vakare nueini miegoti su apydaile oda, o ryte tau jau mojuoja nauji draugai. Ei, pasiilgai mūsų? Ne. Bet kad jau atėjot...

Blogiausia, jog bjaurybės spuogai neklausia, ar šiandien yra tinkamiausias metas jų pasirodymui. Ima ir išdygsta prieš svarbų susitikimą, draugės vestuves, pasimatymą su būsimu vyru. Sakote, dėl visko kaltas stresas bei suvalgytas šokoladas? O jeigu pastarąją savaitę maitinaisi sveikai (juk reikia suplonėti prieš TĄ dieną) ir kiekvieną vakarą lankstei miegantį šunį jogos studijoje „Tylioji gervė“? Kaip tada paaiškinti spuogus? Prakeiksmas, nužiūrėjimas, bloga karma?

Gerai, jei atsiranda tik keli mažyčiai pūlinukai. Ką daryti, jeigu prieš tavo akis skausmingas padaras, turintis tris skirtingus sluoksnius, nenorinčius lįsti lauk? Daryk tu jam ką nori. Prausk reklaminiais prausikliais su salicilo rūgštimi, šveisk burzgančiais aparatais, žadančiais išvalyti poras iki pat smegenų, tepk arbatmedžio aliejumi ar dantų pasta. Istorija baigsis 1:0 spuogo naudai.

spuogai-2

Žinoma, dar reikia paminėti beprotišką lakstymą prie veidrodžio: jau išsprogo ar dar ne? O dabar? Na, pakrapštysiu. Eina, eina, eina! Nope. False alarm. Kitą dieną skausmingas iškilimas jau virtęs žaizda, kurios nepaslepia net patys galingiausi maskuokliai. Po mėnesio toje vietoje susiformuoja raudona dėme, galiausiai virstanti randu.

Ką daryti, kad toks siaubo filmo vertas siužetas nesikartotų vėl ir vėl? Nežinau, nes vieno užtikrinto būdo, kaip užkirsti kelią bjaurybėms, nėra. Kiekvienas turi atrasti savo panacėją. Man padėjo pieno produktų atsisakymas. Jokių jogurtų, sūrelių, kavos su pienu ar varškės su braškėmis. Praėjo daugiau nei metai ir mano odos būklė ženkliai pagerėjo. Bet kiekviena ledų porcija sugrįžta spuogu (nes kokia vasara be ledų?!). Ar siūlyčiau jums daryti taip pat? Galite bandyti, nors garantijų, jog pasiseks, nėra. Galbūt reikėtų naudoti daugiau natūralios kosmetikos? O gal atvirkščiai – vien tik chemija išgelbės jūsų odą? Atsakymą gali pasufleruoti dermatologė-kosmetologė-veido fėja. Tik venkit tokių, kurios į veidą pašviečia Stalino laikus prisimenančia lempa, ant lapelio užrašo „Alergija“ ir liepia kremus pirkti tik vaistinėje. O kokius? Ragana nepasakys.

Taip pat nepatarčiau kreiptis į kaimo moterėles, kurios aknę siūlys gydyti nuleidžiant kraują. Ir ne šiaip prapjaunant veną, bet uždedant siurbeliukių ant užpakaliuko! Kelios viduramžius primenančios procedūros ir jūsų savigarba nukris 6 metrus po žeme. Žinoma, nepatirsi – nežinosi. Bet geriau gyvenkit nežinioje. Sutarėm?

Norite išbandyti kažką natūralaus? Neseniai skaičiau istoriją apie moterį, kuri veidą valydavosi savo seilėmis. Jos pasiaiškinimas skambėjo gan įtikinamai: kadangi seilės yra organizmo dalis, jos negali pakenkti odai. Nice try, women!

spuogai-3

Žinoma, aš irgi nesu genijus. Kažkada (hm.. prieš pusmetį...) radau straipsnį apie prancūzaičių odos priežiūrą. Pasirodo, jos niekada neprausia veido. Tik valo jį populiariausiu pasaulyje miceliniu vandeniu. Susigundžiau šia reklama ir jau kitą vakarą valiau, valiau, valiau. Rezultatas? Užkimštos poros, spuogų spiečius bei raudonos dėmės. Dabar VISADA makiažą pirmiau nuplaunu su prausikliu (ant buteliuko ieškokite užrašo „Putoja ir tinka akių makiažui valyti) ir tik tada atgaivinu miceliniu vandeniu.

Gerai, gerai, užteks juoktis. Problema rimta ir skausminga (Literally! Pabandykite miegoti ant nugaros, kai ji nusėta skausmingais, pūlingais, milžiniškais spuogais!). O graži oda iš tiesų padidina pasitikėjimą savimi, leidžia rytais ilgiau pamiegoti, tausoja nervus bei taupo pinigus. KAIP ŠĮ STEBUKLĄ ĮGYTI? Pradėkite nuo mažų žingsnių:

  • Odos valymo rutinos susikūrimo (drėgnos servetėlės neatstoja vandens!);

  • Pažado nekrapštyti ir nespaudinėti spuogų (UPS!);

  • VIENO tinkamo kremo atradimo (jei tempia, degina, graužia, atiduokit tokį kremą priešui);

  • Poras nekemšančios pudros naudojimo (girdėjau, kad mineralinės yra visai cool);

  • Mitybos sureguliavimo (pvz.: suvalgius mėsainį, padažu ir riebalais išterliotą veidą reikėtų nusiplauti);

  • Įpročio šampūną iš plaukų skalauti pasilenkus (jokių papildomų dirgiklių veidui!).

Ir, aišku, jei ant skruosto išdygo spuogas, tepkit ant jo skaistalų! Kuo daugiau, tuo geriau. Niekas ir nepastebės, kas ten po jais tūno.

Esate odos priežiūros čempionė, bet bjaurybės spuogai vis dar čia? Metas ieškoti profesionalo pagalbos. Ir nesiginčykit, kad daug kainuoja. Randų šalinimas lazeriu kainuos tris kartus daugiau.

Nuotraukos: fotografės Amandos Jasnowski

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.