BLEFAROPLASTIKA IŠ PIRMŲ LŪPŲ
7Akys atspindi mūsų nuotaikas ir emocijas. Jos yra bene vienintelis organas, kuris per gyvenimą beveik nepasikeičia, tačiau to paties negalima pasakyti apie odą, esančią aplink akis. Bėgant metams ji plonėja, raukšlėjasi, užkrenta ant akių. Šie pokyčiai ne tik darko išvaizdą, bet ir paslepia mūsų tikrąją savijautą, tad aplinkiniams ir sau atrodome pavargę, liūdni ar net sirguliuojantys.
Jeigu jums keturiasdešimt ar daugiau ir veidrodyje aiškiai matyti, kad viršutiniai vokai pasunkėjo, pastorėjo, susidarė odos perteklius, kuris užgulė blakstienas, tai jau tikrai nedaug padės ledo gabalėliai iš petražolių nuoviro ar juodosios arbatos maišelių kompresai. Tuomet jau vėlu rašyti į „Kosmetikos DNR“ ir klausti, koks kremas ar serumas su ypatinga sudėtimi grąžins į vietą užkritusius vokus. Žvilgsnis atrodo liūdnas ir pavargęs, o tai nejučia pradeda įtakoti savijautą ir aplinkinių požiūrį jus. Ką daryti? Ko imtis? Vienintelė išeitis - blefaroplastika.
Visuomenė yra nusiteikusi prieš plastines operacijas. Tikriausiai todėl, kad pirmos kylančios asociacijos yra nenatūraliai pripūstos krūtys ar lūpos. Viena vertus, akių vokų pakėlimo operacija yra grožio procedūra, kuri aplinkiniams gali atrodyti tik tuštybė ir noras apgauti laiką, tačiau kita vertus, pašaliniams žmonėms sunku įsivaizuoti, kokį emocinį diskomfortą sukelia užkritę vokai, kai išvaizda nesutampa su tikrąja savijauta. Taigi, pasirinkimas, ar gultis po skalpeliu, yra sudėtingas ir asmeniškas sprendimas. Plastikos chirurgai dažnai apie vokų pakėlimą atsiliepia, kaip apie labai paprastą procedūrą, kurią galima palyginti su kavos atsigėrimu kavinėje - 40 minučių jūsų gyvenimo ir kitą dieną jau galite eiti į darbą. Tiesa, tikrovė gerokai skiriasi nuo tokių palyginimų, tad norėčiau pasidalinti savo patirtimi.
Prieš blefaroplastikos procedūrą teks susidėlioti pliusus ir minusus, kurie telpa į šį nedidelį sąrašiuką.
Minusai:
- Po procedūros akys gali likti skirtingos, kaip nutiko Paris Hilton (jei pažiūrėsite jos nuotraukas internete, pamatysite, kad vienos akies vokas yra per daug patemptas).
- Nors ir nedidelė, bet tai operacija, kuri sukels skausmą, tinimą, diskomfortą.
- Artimieji gali neigiamai reaguoti į plastinės operacijos ketinimus, draugės gali atkalbinėti (remiantis asmenine patirtimi net 4 draugės iš 5 reagavo neigiamai), o kolegoms galite tapti apkalbų objektu.
Pliusai:
+ Pakelti vokai padės atverti akis, pagaliau neatrodysite pavargusi, o žvilgsnis bus jaunatviškesnis. Nebereikia bijoti, kad akys taps panašios į "voverės", kaip nutikdavo prieš kelis dešimtmečius - šiuolaikinė procedūra atliekama taip, kad akys atrodytų natūraliai.
+ Jei nerūkysite ir laikystės visų gydytojo rekomendacijų, siūlės sugis gražiai.
+ Procedūra nereikalauja narkozės, ji atliekama su daline nejautra.
Beje, ar žinojote, kad jei vokai užkritę ir trukdo regėjimui bei skatina ašarojimą, tai pakėlimo procedūrą jums gali skirti šeimos gydytojas? Jei vokai užkritę, bet nesukelia regos sutrikimų, tada tai asmeninė investicija, galinti kainuoti nuo 600 iki 1500 EUR.
Viršutiniai vokai operuojami atliekant odos pjūvį pagal voko raukšlę. Tokiu būdu pašalinamas odos perteklius ar perteklinės riebalų sankaupos. Operuojant apatinius vokus, galima arba pašalinti riebalinius maišelius, arba perskirstyti riebalus. Pjūvis dažniausiai atliekamas junginėje – vidiniame voko paviršiuje. Jis užsiuvamas ir užklijuojamas specialiu pleistru. Operacija trunka 40 minučių ir ji dažniausiai atliekama dalinėje nejautroje.
O dabar pats laikas sužinoti, kas iš tiesų laukia po operacijos:
- Pirmą dieną, net ir intensyviai šaldant, smarkiai tinsta vokai, sunku žiūrėti, tad tikrai netikėkite tais, kurie sako, kad pati pajėgsite parvažiuoti savo automobiliu namo, pasislėpusi po tamsiais akiniais. Namuose svarbu ilsėtis, išgerti vaistų nuo skausmo, nepamiršti šaldyti kaktą, nedaryti staigių judesių, nenuleisti žemyn galvos.
- Kelias savaites pailsėkite nuo darbų, nes pirmą savaitę vokai bus skausmingi, gal reikės gerti antibiotikus, o vėliau patins visas veidas bei apatiniai vokai.
- Prabėgus kelioms dienoms po pleistrais kils aštrokas niežulys ir jausite diskomfortą, tad teks pakentėti.
- Tik nedaugeliui susiformuoja po akimis mėlynės, vadinamieji „pandos akiniai“. Dažniausiai susidaro tik nežymios kraujosrūvos, kurias iš dalies dengia pleistriukai. Po savaitės išryškėja geltonumas dėl vidinių kraujosrūvų, kurias paslėps akiniai nuo saulės.
- Patartina 7 dienas nežiūrėti į veidrodį, nes akys ir paakiai atrodys nesimetriškai, neįprastai. Po operacijos norėsite kuo greičiau pamatyti rezultatą, bet jo reikės palaukti.
- Po savaitės, kai nuimami pleistrai ir ištraukiami siūlai, jaučiamas begalinis palengvėjimas, tarsi būtum nusiavusi iki kraujo pritrynusius batelius. Akys atrodo vis dar nevienodai, tačiau plastikos chirurgas paaiškins, kad audiniai patinsta skirtingai ir paskirs tepalo, kuris padės visiškai sugyti siūlėms.
- Dar kelias savaites veidas bus patinęs, bet tai labiausiai pastebės žmonės, kurie jus myli arba, kurie jums labai pavydi ;)
- Po 1,5 mėnesio galite sulaukti pastebėjimų, kad atrodote pailsėjusi ir atsigavusi.
- O dabar džiugiausia žinia - jeigu prieš operaciją formavosi paakių maišeliai, tai po šios operacijos, jie žymiai sumažės ar net išnyks, gal net neprireiks apatinių vokų korekcijos.
- Nerūkantieji žymiai lengviau išgyvena šią procedūrą ir jiems yra mažesnė tikimybė sulaukti nemalonių komplikacijų.
Kaip ir kiekviena intervencija, retais atvejais vokų operacija gali būti komplikuotesnė – pasireikšti organizmo reakcija į anesteziją, sudirgti akys, prasidėti žaizdos infekcija, kraujavimas ar ištikti randų hipertrofija. Visas komplikacijas, kaip jų išvengti ir organizmo ypatumus reikėtų aptarti su plastikos chirurgu prieš operaciją.
Nuotraukos: cschoonover.com
2022-06-16 at 23:13
2021-10-25 at 04:03
2021-03-14 at 07:30
2020-05-22 at 16:20
2020-04-22 at 14:25
2019-09-22 at 11:53
2016-08-10 at 16:14