Aprašymas
Skaitytojos prašymu, šį kartą netradicinė apžvalga – patyrinėsime "Retin A" gydomąjį kremą, vaistą, kurį oficialiai galima įsigyti tik su receptu (Lietuvoje šis vaistas nėra oficialiai parduodamas ar išrašomas gydytojų). Kadangi kremą, kurį būtina naudoti tik su gydytojo priežiūra, galima tiesiog užsisakyti internetu, labai svarbu, kad žmonės turėtų pakankamai informacijos apie naudą, galimas komplikacijas ir atsargumo priemones. Kadangi ši priemonė yra vaistas, jo sudėties nevertinsiu. Pradėkime nuo pradžių: kas yra "Retin A" kremas? Tai gydomoji priemonė nuo sunkios aknės, randų, pigmentinių dėmių, karpų, folikulų keratozės ir raukšlių. Jos veiklioji medžiaga yra retinoidinė rūgštis. Ši rūgštis yra gaunama iš vitamino A molekulės. Grynas vitaminas A yra žinomas kaip retinolis, populiarus kosmetikos ingredientas, kurį leidžiama naudoti nereceptinėse priemonėse. Retinoidinę rūgštį, kitaip vadinamą tretinoinu, galima naudoti tik su gydytojo leidimu, nes ji ne tik veiksmingiau gydo, bet ir labiau erzina odą. Nors retinolis kosmetikoje taip pat gali erzinti odą, tretinoino pašalinis poveikis yra kur kas didesnis, todėl "Retin A" kremu gydomą odą reikia vienu metu gydyti nuo pirminės odos problemos ir nuo paties vaisto sukeltų komplikacijų. Ar "Retin A" kremas veiksmingas? Taip, jis veiksmingai gydo spuogus, randus, pigmentines dėmes ir lygina raukšleles, tačiau šis vaistas nėra stebuklingas - nepašalinus problemos priežasčių, poveikis gali būti ne toks, kokio tikimasi. Taip pat naudojant šį kremą nuo raukšlių reikia nepamiršti, kad kol kas nėra išrasta tokių vaistų, kurie galėtų jas visiškai panaikinti. Veiksmingiausias tretinoinas yra aknės kamuojamai, brandžiai odai ir stipriai paveiktai saulės. Retinoidinė rūgštis yra stiprus antioksidantas, saugantis odą nuo laisvųjų radikalų, taip pat ji skatina kolageno gamybą ir odos atsinaujinimą, bet laiko atsukti negali. Kaip naudoti "Retin A" kremą?
- Jei atkreipsite dėmesį į žemiau pateiktą priemonės sudėtį, pastebėsite, kad tepale tretinoinas nėra vienintelis ingredientas, kuris gali erzinti odą. Taip pat pamatysite, kad yra ingredientų, kurie kemša poras. Vadinasi, naudojant "Retin A" kremą, reikia imtis visų atsargumo priemonių. Geriausia būtų, jei pasikonsultuotumėte su dermatologu. Jei nusprendėte priemonę naudoti savarankiškai, iš pradžių pasirinkite tinkamos koncentracijos kremą. Internete yra patarimų, kokiai odos problemai, kokia tretinoino koncentracija yra geriausia. Jei jūsų oda jautri ir alergiška, geriau išbandyti kuo silpnesnę koncentraciją.
- Iš pradžių itin mažą, probleminę odos zoną patepkite aliejumi (tinka bet koks, bet rekomenduoju argano). Jis ne tik apsaugos odą, bet ir leis tretinoiną lengviau įsisavinti, nes šis tirpsta riebaluose. Paruoštą odą galima patepti labai mažu kiekiu kremo. Stebėkite 12-24 valandas. Odą gali deginti, ji gali parausti, luptis, bet būklė turi su laiku gerėti, o ilgainiui naudojant kremą pašalinis poveikis sumažėja. Jei būklė negerėja, naudojimą priemone būtina nutraukti, vadinasi, jūsų oda šios priemonės netoleruoja.
- Kartu su "Retin A" kremu jums reikės naudoti kuo geresnį drėkinamąjį kremą – švelnų, bet su veiksmingais drėkikliais, antioksidantais, raminančiais ingredientais, kurie skatins odos atsinaujinimą. Nuo „Retin A“ kremo lupsis oda, todėl vieną-du kartus per savaitę šveiskite ją švelnia, odą nedirginančia priemone.
- "Retin A" kremą reikia naudoti prieš naktį, o dieną naudoti kremą su apsauga nuo saulės, nes gydoma oda bus žymiai jautresnė UV spinduliams. Nesilaikant šio atsargumo priemonės ant odos atsiras pigmentinių dėmių, padidės odos vėžio rizika.
Atsargumo priemonės:
- Vaistą naudokite pagal gamintojo pateikiamus nurodymus.
- "Retin A" kremą galima naudoti tik prieš naktį, nes saulės spinduliai sumažina jo veiksmingumą, taip pat gydoma oda yra mažiau atspari saulei ir kitam aplinkos poveikiui.
- Kremo negalima naudoti nėščioms, besilaukiančioms ar planuojančios pastoti. Vitaminas A tirpsta riebaluose, todėl jis kaupiasi organizme, o perteklius sunkiai pasišalina. Didelis vitamino A kiekis yra toksiškas ir didina apsigimimų riziką. Taip pat tyrimai su pelėmis parodė, kad reguliarus vitamino A naudojimas gali padidinti nevaisingumo riziką.
- Kremą reikia saugoti nuo akių, nes kai kuriems pacientams pasireiškia regėjimo sutrikimų.
- Kremo nereikia naudoti kiekvieną dieną, jį naudokite atsižvelgdami į odos būklę: kai po vieno naudojimo oda atsinaujino ir atsigavo, tada galite vėl patepti.
- Pajutę nepaaiškinamus sveikatos sutrikimus, nustokite naudoti kremą ir kreipkitės į gydytoją. Internete galima rasti įvairių pašalinių poveikių: kepenų veiklos sutrikimai, kraujavimas iš makšties, atminties susilpnėjimas, lūpų ir akių pabrinkimas ar tinimas ir pan. (visas sąrašas).
Pagrindinis ingredientas: tretinoinas 0,01%, 0,025%, 0,05% arba 0,1%. (Kiti ingredientai lentelėje)
2022 balandžio 04 d., 23:04
Priemonė puiki tiek gydant įvairias problemas tiek ir prevenciškai nuo raukšlių ar spuogų atsiradimo. Nereikia daryti pertraukų naudojant. Mitas jog negalima naudoti vasarą. Vasarą kaip tik turi papildomos naudos eliminuojant saulės padarytą žalą dienos metu. Taip pat yra mitas kad plonina odą, nors ištikrųju suplonėja tik viršutinis negyvų ląstelių sluoksnis,o vidurinis odos sluoksnis (derma) kaip tik storėja
2016 birželio 10 d., 17:06
Oda pripranta per maždaug mėnesį, po kurio visi aprašyti neigiami poveikiai (pleiskanojimas, dirglumas ir pan.) visiškai išnyksta. Saugi ir išbandyta priemonė, vakaruose naudojama jau ne vieną dešimtmetį. Visi šalutiniai poveikiai tik teoriniai, bet neįrodyti. Rekomenduoju.