KĄ VYRAI MANO APIE KOSMETIKĄ?
1Gavęs užduotį išsiaiškinti, ką vyrai mano apie kosmetiką, nusprendžiau apklausti pažįstamus informatikus ir matematikus, nes kokie vyrai yra labiau vyriški? 111 studentų, dėstytojų, absolventų ir “amžinųjų studentų” paklausiau, kas visų pirma jiems šauna į galvą, išgirdus žodį „kosmetika“. Atsakymų buvo įvairiausių, pasitaikė ir neigiamų („brangu“, „laukimas“, „neišvengiamas blogis“, „paslėptas grožis”) arba įdomesnių („automobilio rūdžių špakliavimas", „Korėja“, „nuodai“ ir t.t.) Populiariausi buvo šie:
-
(33 atsakymai) “moteris”, “mergina” ar “panelė”;
-
(6 atsakymai) „lūpų dažai“;
-
(po 5 atsakymus) „pudra“ ir „makiažas“;
-
(po 4 atsakymus) „veidas“ bei „kvepalai“;
-
(po 3 atsakymus) „špaklius“, „kosmosas“, „kremas“, „kosmetika“ (kosmetika asocijuojasi su kosmetika - rimtai???)
Panašu, jog daugumai vyrų kosmetika neatsiejama nuo moterų bei dekoratyvinių produktų. Tačiau kosmetika nėra skirta tik moterims. Tokie kūno priežiūros produktai kaip šampūnas, lūpų balzamas, veido kremas, „žvaigždutė“ ir pan. taip pat yra kosmetika, kurią gali naudoti ir naudoja vyrai. Kodėl manome, kad apie kosmetiką gali kalbėti tik moterys? Stereotipai bei troll‘inimai formuoja visuomenės nuostatą, kad kosmetika skirta tik moterims, o vyrams derėtų į ją mažų mažiausiai žiūrėti įtariai. Jei vyras, kuris nėra aktorius, laidų vedėjas, atlikėjas ar pan. pasipuoštų makiažu, tikriausiai gautų į snapą... na, bent pas mane Krasnuhoje tikrai gautų. Tikriausiai todėl kosmetika man pačiam asocijuojasi su laisve, t.y. laisve pasirinkti, kaip atrodyti ir kokiomis priemonėmis prižiūrėti savo kūną. Deja, ties laisve naudotis kosmetika triumfuoja moterys, kol vyrai po stalu paslapčiomis tepasi lūpų balzamu.
Kosmetika man pačiam asocijuojasi su laisve, t.y. laisve pasirinkti, kaip atrodyti ir kokiomis priemonėmis prižiūrėti savo kūną.
Mes, vyrai, nors ir naudojame kosmetiką kūno priežiūrai, apie ją dar laisvai nešnekame ir patirtimi, kokie produktai yra geri ar blogi, tarpusavyje neapsikeičiame. Taigi, 0:2 moterų naudai. Negėdinsiu vyrų, atskleisdamas jų kosmetikos pasirinkimo algoritmą (reklamos ir akcijos), dėl ko neretai perkame, kas papuola, ir patys to nežinodami pridarome odai bei savo organizmui daugiau žalos nei naudos. Bandysiu užtarti, nes norint pasirinkti tikrai gerą produktą, reikia rinktis pagal sudėtį, o tai reiškia, kad reikia bent bazinių žinių apie ingredientus, kurių sąrašas begalinis. Po ššššimts kalakutų, kaip mes turime tai išmanyti?? Galiu lažintis, jog dauguma moterų taip pat sunkiai gaudosi sudėtyse, todėl ir bendrauja tarpusavyje. Man pasisekė, nes mano gyvenimo draugė skyrė laiko gilinimuisi į ingredientus, tad galiu drąsiai konsultuotis. Mano kosmetikos apsipirkimas atrodo taip: pamatau vyrams skirtą produktą, etiketė skelbia, kad sveikas ir geras, apsidžiaugiu, pribėgu prie draugės kaip vaikas prie mamos parduotuvėje ir paklausiu: „Ar galiu šitą nusipirkti?” Tada gaunu atsakymą ir padedu prekę atgal, nes nepaisant vyriškos kosmetikos rinkos augimo, sudėtys priverčia nusivilti.
Taigi, vyrams savarankiškai išsirinkti nekenksmingą produktą yra iššūkis, jau nekalbant apie išrinkimą artimam žmogui. Nors pats tikrai bandžiau ir... supratau, jog geriau tuos pinigus būčiau išleidęs gėlėms, desertams arba abonementui į kebabinę. Gera žinia, kad jei vyrams nuoširdžiai rūpi, ką jie tepa ant odos, internetas gali atsakyti į visus rūpimus klausimus, tereikia rasti gerų šaltinių. Taip pat visada galima pasiskolinti kokį produktą iš antrosios pusės...
Pabaigai, šiek tiek apie save. Esu 28-rių totorių ir čiuvašų palikuonis, gimęs ir užaugęs Lietuvoje. Dirbu, dėstau, savanoriauju, mokausi šokti Lindy Hop, kartais pakeliauju, kartais duodu kraujo, kartais, svečio teisėmis rašau į kosmetikos tinklaraštį. Siekiu tapti sąmoninga asmenybe, kuri geba atsirinkti odai ir kūnui sveiką kosmetiką, maistą bei drabužius.
Daugiau Olego tekstų rasite čia.
2017-03-27 at 15:08