VISKAS, KĄ REIKIA ŽINOTI APIE NEUROKOSMETIKĄ
0Neurokosmetika užsibrėžė pasiekti futuristinių tikslų ir sujungti smegenis bei odos sveikatą. Oda yra didžiausias mūsų kūno organas, kuris veikia ne tik kaip apsauginis barjeras, saugantis mūsų vidaus organus. Odoje yra daugybė nervinių ląstelių, kurios bendrauja tiesiai su mūsų smegenimis ir perduoda informaciją apie mūsų pojūčius ir savijautą. Neurokosmetika siekia pasinaudoti šia komunikacija, kad pagerintų kosmetikos veiksmingumą ir padėtų išspręsti tokias problemas, kaip odos jautrumas, alergijos ar netgi senėjimo procesai. Skamba daug žadančiai, tiesa?
Oda turi daugybę nervinių galūnėlių ir receptorių, kurie reaguoja į fizinius, cheminius ir emocinius stimulus. Kosmetikos gamintojų tikslas, kad kosmetikos sudedamosios dalys sąveikautių su neurotransmiteriais, atsakingais už uždegiminius procesus, skausmą, niežulį, stresą, aplinkos faktorius. Tikimasi, kad tokiu būdu, kosmetikos ingredientai taps veiksmingesni, ypač kovojant su odos problemomis, kurios kyla dėl streso, autoimuninių ligų, sujautrėjimo į išorės dirgiklius.
Paimkime psoriazės pavyzdį. Šia odos problema sergantys žmonės puikiai žino, kaip stipriai stresas gali pabloginti odos būklę. Streso metu aktyvuojami odos nervų receptoriai, kurie siunčia signalus smegenims. Smegenys, reaguodamos į šiuos signalus, skatina niežėjimą, kuris dar labiau dirgina odą ir sukuriamas žalingas ratas, kai įjautrintos smegenys blogina psoriazės būklę. Neurokosmetika siekia nutraukti šią grandinę: jos sudedamosios dalys ne tik ramina sudirgusią odą, bet ir slopina odos nervų receptorių aktyvumą, mažindamos niežėjimą ir uždegimą.
Neurokosmetika taip pat žada, kad gali sulėtinti senėjimo procesus. Pirmiausia, neurokosmetikos ingredientai mažina odos reakciją į stresą, kuris yra atsakingas už lėtinius uždegimus, pažeistą odos apsauginį barjerą, sutrikdytą mikrobiomą ir jos funkcijas. Visa tai greitina odos senėjimo procesus, nes oda tampa itin pažeidžiama neigiamiems aplinkos faktoriams. Taip pat neurokosmetikoje naudojami peptidai gali stimuliuoti ląstelių veiklą, skatinančią kolageno ir elastino gamybą. Tokie ingredientai kaip niacinamidas skatina kraujotaką odoje, o tai pagerina deguonies ir maistinių medžiagų tiekimą ląstelėms. Galiausiai neurokosmetikos ingredientai, veikiantys odos nervų galūnėles, gali atpalaiduoti veido raumenis. Medžiagų suteikiamas komfortas ir išsiskiriantys endorfinai suteikia emocinį atsipalaidavimą. Visa tai padeda mažinti mimikos raukšles.
DAŽNIAUSIAI NAUDOJAMI NEUROKOMESTIKOS INGREDIENTAI
Tikriausiai kyla klausimas, kas yra tie negirdėti ir novatoriški ingredientai, kuriuos pasitelkia neurokosmetika. Iš tiesų tai yra mums gerai pažįstami ingredientai. Skirtumas tas, kad kuriant neurokosmetiką, didesnis dėmesys skiriamas ingredientų koncentracijoms, deriniams su kitais ingredientais, medžiagų pernešimo sistemoms, kad būtų pasiektas norimas rezultatas. Štai keli pavyzdžiai:
- PEPTIDAI -
Acetilo heksapeptidas-8 mažina raumenų susitraukimus, panašiai kaip botoksas, ir taip švelnina raukšles.
- AUGALINIAI EKSTRAKTAI -
Bisabololis (iš ramunėlių) – mažina uždegimą ir ramina odą.
Azijinės centelės ekstraktas – skatina odos regeneraciją.
- RAMINANČIOS IR ODOS FUNKCIJAS STIPRINANČIOS MEDŽIAGOS -
Beta-glukanas – mažina odos jautrumą ir stiprina barjerą.
Niacinamidas (vitaminas B3) – slopina uždegimą ir stiprina odos barjerinę funkciją.
- ENDORFINUS STIMULIUOJANČIOS MEDŽIAGOS -
Žaliųjų dumblių ir kiti augaliniai ekstraktai – padeda suaktyvinti odos neuropeptidus, skatinančius raminamąjį poveikį.
Peptidai ir amino rūgštys – stimuliuoja odos endorfinų receptorius, mažindami dirginimą ir jautrumą bei suteikia odos komforto pojūtį.
KUO SKIRIASI NEUROKOSMETIKA NUO ĮPRASTOS KOSMETIKOS?
Neurokosmetika nuo įprastos kosmetikos daugiausiai skiriasi ne naudojamais ingredientais, bet kitokiu požiūriu kuriant kosmetikos formules. Įprasta kosmetika rūpinasi odos paviršiumi, o neurokosmetika įsigilina į ryšį tarp odos ir nervų sistemos, siekdama holistinio poveikio. Siekiama sukurti kosmetikos priemones, kurios tiktų itin jautriai, į stresą reaguojančiai, probleminiai odai. Tarp mūsų skaitytojų dažnai pasitaiko tokių, kurie prašo patarimų, nes jiems netinka jokia kosmetika, oda reaguoja jautriai į bet kokį kremą, tačiau be kremo odos būklė irgi netenkina. Štai šitai žmonių grupei ir yra kuriama neurokosmetika. Ji skirta ne tik fizinei, bet ir emocinei gerovei.Tai yra pasiekimas, nes ilgą laiką ši grupė vartotojų buvo ignoruojama, kosmetika buvo kuriama tiems, kurių odai "tinka viskas".
KOKIE GAMINTOJAI KURIA NEUROKOSMETIKOS PRODUKTUS?
Išvardinsime kelis gamintojus, kurie specializuojasi neurokosmetikoje. Tik norime atkreipti dėmesį, kad tai nėra šių gamintojų ar jų produktų rekomendacija. Kaip ir visada, reikia analizuoti kiekvieno produkto sudėtį, nes, kiek esame pastebėję, kiekvienas gamintojas turi dėmesio vertų ir labai prastų priemonių.
NEUROKOSMETIKOS GAMINTOJAI:
- Arkana -
- Reviderm -
- NanoAsia -
- Dr. Renaud -
Labai laukiame jūsų komentarų!