BLOGas

KVEPALAI TERŠIA APLINKĄ NE MAŽIAU NEI AUTOMOBILIAI

0

Taip, perskaitėte teisingai - kvepalai teršia orą ne mažiau nei automobiliai.

Tokią išvadą pateikė Nacionalinė vandenynų ir atmosferos administracija (NOAA). Mokslininkai suskaičiavo, kad kvepalai ir kitos kūno priežiūros priemonės bei buities chemikalai, gaunami iš naftos, pavyzdžiui, valomosios medžiagos, pesticidai ar dažai, sukelia ne mažesnę oro taršą nei transporto sektorius. Iki šiol buvo skaičiuojama, kad transportas yra atsakingas už 75 proc. oro taršos, dabar mokslininkai mano, kad 50 proc. atitenka transporto emisijai ir 50 proc. įvairioms cheminėms medžiagos iš naftos, įskaitant ir kvepalus bei kvapiąsias medžiagas naudojamas kosmetikoje.

 

Šios išvados buvo netikėtos ir patiems mokslininkams dėl labai paprastos priežasties: žmonės sunaudoja 15 kartų daugiau degalų (pagal svorį) nei kvepalų ir kitų iš naftos išgaunamų cheminių medžiagų. Taip yra todėl, kad būtent kvepiančius produktus sudaro itin mažos dalelės, kurios kur kas lengviau pasiekia ir pažeidžia žmogaus plaučius nei išmetamosios dujos. Taip pat degalai yra laikomi oro nepraleidžiančiose talpose, o degdami virsta energija. Palyginimui, kvepalai yra sukurti taip, kad kuo stipriau išsisklaidytų ore, be to, jais kvėpiname savo kūną, daiktus, namus. Mokslininkai primena, kad transporto sektoriui taikomi vis griežtesni reikalavimai mažinti oro taršą, tuo metu, tarkim, kvepalų industrija nėra ribojama, o kvepalų naudojimas kiekvienais metais auga.

 

Šiandien kvėpiname daug: kvepia mūsų kosmetika, papildomai naudojame kvepalus, drabužius plauname kvepiančiais skalbikliais ir kiekvienam buities darbui turime vis kitą ir vis kitaip kvepiančią priemonę, papildomai deginame kvapniąsias žvakes, automobilyje naudojame kvapiklius, kiekviena parduotuvė šiandien taip pat jau turi savo kvapą... Tik priminsime, kad vieną tokį kvapą sudaro dešimtys skirtingų cheminių medžiagų ir daugelis jų neigiamai veikia mūsų sveikatą. 

 

Šaltinis: https://futurism.com/chemicals-perfume-produce-air-pollution-cars/

 

Visas tyrimas:

Volatile chemical products emerging as largest petrochemical source of urban organic emissions
Brian C. McDonald1,2,*, Joost A. de Gouw1,2, Jessica B. Gilman2, Shantanu H. Jathar3, Ali Akherati3, Christopher D. Cappa4, Jose L. Jimenez1,5, Julia Lee-Taylor1,6, Patrick L. Hayes7, Stuart A. McKeen1,2, Yu Yan Cui1,2,†, Si-Wan Kim1,2,‡, Drew R. Gentner8,9, Gabriel Isaacman-VanWertz10, Allen H. Goldstein11,12, Robert A. Harley12, Gregory J. Frost2, James M. Roberts2, Thomas B. Ryerson2, Michael Trainer2

http://science.sciencemag.org/content/359/6377/760

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.