BLOGas

NANO-TITANIO DIOKSIDAS OFICIALIAI TAPO UV FILTRU

0

Iki nano dalelių susmulkintas titano dioksidas jau ne vienerius metus yra naudojamas kaip UV filtras, bet mažai kas žino, kad tik neoficialiai. Pagal Europos Sąjungos Kosmetikos direktyvoje numatytus ingredientus, UV filtru galėjo buti tik įprastas titano dioksidas, tad gamintojai nanodaleles naudojo… savavališkai.

Pagaliau kosmetikos gamintojams dings galvos skausmas, kankinęs ne vienerius metus. Europos Komisijos vartotojų saugumo mokslinis komitetas SCCS leido oficialiai naudoti nano-titano dioksidą, kaip UV filtrą ir numatė reikalavimus: chemines savybes, įskaitant grynumą, tekstūrą, dydį ir fotostabilumą galutinėse formulėse. Nano-titanio dioksidas yra įtrauktas į Kosmetikos reglamento VI priedą, kur numatoma, kad ingredientas gali sudaryti formulėse iki 25 proc. koncentraciją. Tiesa, numatyta išimtis – purškiamose priemonėse šis UV filtras negali būti naudojamas, nes nano-titano dioksidas kenkia kvėpavimo takams (2014 metais tai parodė to paties SCCS komiteto išvados).

Kaip nutiko, kad oficialiai nano-titano dioksidas įstojo į UV filtrų klubą tik dabar, nors šį ingredientą jau seniai galėjote matyti kremų nuo saulės ir kitų produktų sudėtyje? Tai yra kosmetikos gamintojų kasdienybė: reglamentai nespėja su moksliniais tyrimais ir kosmetikos naujovėmis. Gamintojai yra priversti gudrauti ar naudoti ingredientus ne pagal oficialią paskirtį, nes tenka metų metus laukti, kol nauji ingredientai įgaus oficialias funkcijas ir reikalavimus. Tai didelė problema, nes trukdo profesionalams kurti novatorišką kosmetiką ir dar didesnė problema vartotojams – nes naujų ingredientų kokybė ir savybės metų metus gali būti nereguliuojamos.

Naujiena parengta pagal cosmeticsdesign.com  informaciją

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.