BLOGas

TONIKAS MŪSŲ ODAI NEREIKALINGAS?

8

Kiek buvo džiaugsmo, kai pavasarį parašėme, kad paakių kremas nebūtinas. Tai laikykitės, nes yra ir dar vienas produktas, kuris ne tik nebūtinas - jis daugeliu atveju nereikalingas. Tonikas.

 

Kaip gali būti, kad staiga mūsų odai nebereikia toniko? Tiesa ta, kad jo niekada ir nereikėjo. Visi girdėjome, kad tonikas reikalingas atstatyti odos pH po prausimo. Pradėkime nuo to, kad odai nereiktų naudoti prausiklių, kurie sutrikdytų jos pH. Kitas dalykas, įdomu, kaip tonikai gali tą pH atstatyti, jei jų pagrindinis ingredientas vis dar yra alkoholis. Etanolio pH vandenyje yra neutralus - 7, o oda yra švelniai rūgšti ir jos pH gali svyruoti nuo 4,7 iki 5,75. Na, gerai, pH galima padidinti pasitelkus pH reguliatorius, bet alkoholio poveikio odai taip lengvai nepakeisime.


Priežastis, kodėl alkoholis naudojamas tonikuose yra ta, kad jis nuvalo odos lipidinį sluoksnį ir taip paruošta oda geriau įsisavina ingredientus iš drėkinamųjų kremų. Pridėkime dar tai, kad alkoholis pasižymi antibakterinėmis savybėmis ir naikina bakterijas, sukeliančias aknę. Skamba gerai, tai ko mes kabinėjamės?


Būtų gerai, jei viskas būtų taip paprasta. Iš tiesų nuvalydami odos lipidį sluoksnį, nuvalome natūralią ir pačią tobuliausią drėgmę, kurią mums sukūrė mūsų pačių kūnas - natūralų drėkinimo faktorių. Visi drėkinamieji kremai siekia jam prilygti ir vis dar be rezultatų. Kitas svarbus aspektas, kad laikai pasikeitė - bakterijų mes nebenaikiname, o stengiamės su jomis susidraugauti. Aknę sukelianti bakterija Propionibacterium acnes yra taiki mūsų odos gyventoja. Ji minta sebumu ir saugo poras nuo užsikimšimo. Šios ir kitų bakterijų pusiausvyra leidžia mūsų odai sveikai funkcionuoti, tad bet kokie aršūs ingredientai, pavyzdžiui, alkoholis, kuris tą pusiausvyrą pažeidžia, kelia riziką mūsų odos būklei.

 

Kita problema tonikuose - kvepalai. Viena vertus, be kvepalų sunku įsivaizduoti kosmetiką. Kvapai malonūs mūsų uoslei, o tyrimai rodo, kad vien kvapas gali pakelti produkto rinkos kainą. Kita vertus, tai kas malonu uoslei ar pelninga verslui, nėra gerai mūsų odai. Tonikuose dažnai naudojamas didelis kvepalų kiekis, o jų sudėtyse gausu potencialių alergenų (linalolas, limonenas, geraniolas ir t.t.) Šie gali sukelti kontaktinį dermatitą, fotoalergines reakcijas, skatinti odos uždegimus. Reiktų paminėti, kad visai nesvarbu, ar tie kvepalai sudėtyje yra sintetiniai, ar iš natūralių eterinių aliejų, neigiamas poveikis toks pats (Essential Oils and Their Single Compounds in Cosmetics—A Critical Review Asja Sarkic and Iris Stappen). 

 

Na ir paskutinis argumentas - dažnai tonikai nealieka jokios funkcijos, nes juose paprasčiausiai trūksta aktyviųjų ingredientų. Vanduo, kvepalai ir koks vienas kitas drėkiklis ar augalinis ekstraktas yra gana dažna toniko formulės kompozicija. Klausimas, ką toks produktas naudingo suteikia odai, ko negali padaryti drėkinamasis kremas ar serumas? Perteklinių kosmetikos produktų atsisakymas yra geras būdas prisidėti prie mažesnio vartojimo.

 

Žinoma, šiandien tonikas jau ne vien tik alkoholio ir kvepalų mišinys. Atsiranda vis daugiau tonikų, kurių aktyvieji ingredientai AHA ir BHA rūgštys, formulės praturtintos drėkikliais, augaliniais ekstraktais ir kitais puikiais ingredientais. Tokių tonikų mūsų odai reikia, tokius tonikus mes rekomenduojame. Juos atsirinksite tik tikrindami sudėtis.

 

app.Komentarai

  1. Niekada ir nenaudojau, nes mano jautriai odai jie niekada nepatikdavo.
  2. Nesutinku su straipsniu visiškai. Ir tokia dezinformacija neturėtų pasiekti žmonių. Kas per nesąmonė, kad tonikai tai alkoholis su vandenėliu? Kur jūs perkat tokius tonikus? Ar žinojote, kad veido serumus, ypač turinčius hialurono, reikia tepti ant drėgnos odos, t.y. iškart po toniko. Pati ankščiau gal irgi būčiau tokias nesąmones skiedusi, bet kai pradėjau gilintis, ir pradėjau naudoti toniką, sulaukti geresnių rezultatų, tai tokių pievų nebešneku ir neberašau. Straipsnis niekinis. Netgi žalingas.
  3. puikus straipsnis
  4. Puikus, logiškas straipsnis! Toniko ir perteklinis kitų kosmetinių priemonių vartojimas niekada neįtikindavo: gi odą dažnu atveju išgelbės ne tonikai, o mūsų mityba, vanduo, normalus miego režimas. Gerai, jog pradedame grožio industriją vertinti ir grįsti faktais ir mokslu.
  5. Gaila, bet labai laike atsilikęs straipsnis. Tokie paminėti alkoholio ir kvepalų tonikai buvo paplitę gal prieš kokius 20 metų, o šiuolaikiniai geros kokybės produktai, ypač iš pirmaujančių kosmetikos rinkos šalių, tokių kaip Pietų Korėja, kur kiekviena diena įneša naujų inovacijų šioje srityje, kupini vertingų antioksidantų, drėkiklių ir kitų, visapusiškai odai naudingų medžiagų. Pačio paprasčiausio vandens iš čiaupo kokybė nėra puiki ir jis pakankamai dirgina šiuolaikinio gyvenimo būdo (užterštumo, prasto maisto, streso ir t.t.) nualintą, įjautrintą odą ir šiuo atveju geras tonikas puikiai pašalina kieto vandens likučius, drėkina, ramina ir tonizuoja. Asmeniškai aš net negalėčiau be šio kosmetikos produkto apsieiti, man jis yra vienas iš esminių bazinės (valymas, tonizavimas, drėkinimas, spf) priežiūros priemonių.
  6. super
  7. Puikus straipsnis! Norėtųsi tokių daugiau :)
  8. Straipsnis pasuktas taip, kaip norisi. Pusė straipsnio apie alkoholį, kur ir taip žmonės apie jį žino. Be to, tikrai labai daug tonikų dabar be jo. Kvepalai ir kremuose yra. Ir pabaigai, kad tonikai visgi reikalingi su atitinkamais ingredientais. Tai gal ir akcentuokite, kokių tonikų ieškoti, o ne kad nenaudokite, nes vanduo, alkoholis ir kvepalai. Iš jūsų tikėjausi rimtesnio įrašo.

Labai laukiame jūsų komentarų!


Jūsų el.pašto adresas nebus viešinamas.